Zaspavanie dvojičiek

12.7.2005

Dobry den. p.Lucia chcem Vas poziadat o radu.Mam trojmesaxne dvojicky chlapcov. Ohladom niektorych problemov pri dojceni som bola v kontakte aj s p.Vierou Kubanovou.otazky:Odlisnost dvojiciek a Ako postupovat.Teraz su chlapci uz plne dojceny a mlliecka je dostatok.Kedze zijeme v zahranici a teraz je tu okolo 50 stupnov tak som pridala fenyklovy cajik a pomohol aj ked mali problem z bruskami.Teraz Vam pisem a zaroven kojim .V noci som sa zobudila na bolest v lavom prsniku ktory mi zhrckavel a je to VELMI bolestive .Preto si davam teraz teple obklady a dojcim.pripisujem tento problem tomu ze jeden chlapcek si zo mna urobil cumlik.Co ma najviac trapi nezaspi bez prisatia a trva to niekedy aj dve hodiny hlavne pre nocou kym sa takto ukludni a zaspi.Neviem ako ho to odnaucit.Nemam s tym problem rada som mu nablizku problem je v tom ze mam z toho problem z prsnikom.Druhy chlapcek tiez pekne papa ale viacej sa mi hneva pri kojeni aj ked poloha a osttatne okolnosti su v poriadku az ! mozno je to dolezity signal potrebuje pravidelnejsie odgrcnut. a aj ked si odgrcne tak uz nema ten klud ako na zaciatku..Proste sa hadze a sem tam aj driape po prsnikoch a .Mlicka mam dost a chlapci krasne priberaju.Dakujem ak treba nieco upresnit tak vam to objasnim


Dobrý deň,
cením si, že sa na nás obraciate so žiadosťou o radu. Oceňujem vytrvalosť a trpezlivosť pri dojčení synčekov, svedčí o tom aj fakt, že doteraz dojčíte.
Gratulujem.
Veľmi správne postupujete pri riešení problému s ľavým prsníkom a prikladáte teplé obklady. Tiež je dobré počas dojčenia jemne tieto hrčky masírovať a roztláčať, aby v nich nahromadebé mliečko sa rozplynulo do okolia a hrudky sa rozplynuli. Aj pod sprchou sa odporúča takýto postup. Nie však silou, lebo upchaté mliekovody by sa mohli ešte viac zablokovať.Je dobré k tomuto prsníku synčeka prikladať ako k prvému alebo častejšie teraz, kým je tento problém, dieťatko vypije z neho viac, než keď by sme ho ponúkli ako druhý.
Problém s hrčkami mohol vzniknúť aj horúčavami, v teplých dňoch sa tvorí viac mlieka a asi synček toľko nepotrebuje a mliečko v prsníku zostalo.
Skúste ho odpustiť aj pod sprchou, prípadne ho môže pomôcť vysať aj manžel, keby bol ochotný. Alebo druhý synček. to, že synček ťažko zaspáva by som pripísala obdobiu, v ktorom sa práve nachádza. Veľa detí vo veku okolo 3mesiacov má nepokojné obdobie, potrebujú veľa kľudu, aj počas dňa atmosféru ako v noci, žiadne vyrušovanie, v noci to obyčajne býva lepšie. Je to obdobie štrajku dojčaťa a je prechodné.Tiež v 3mesiacoch je obdobie rýchlejšieho rastu detí, častejšie si pýtajú mliečko, potom to zase ustane.
A u mamičiek dochádza k zmenšeniu prsníkov, lebo tvorba mlieka sa stabilizuje a prsníky už nebývajú také naliate. U Vás je situácia možno trochu iná kvôli krajine, v ktorej teraz žijete a kvôli dvojičkám, ale asi situácia nastane aj u Vás. Možno synček potrebuje fyzický kontakt s Vami, mohlo by pomôcť aj nosenie v babyvaku alebo v šatke a možno by nevyžadoval dlhé predspánkové dojčenie.

U druhého synčeka tiež hnev môže súvisieť s obdobím štrajku a pomáha kľud, cez deň zatiahnuť závesy ako v noci, nosiť pri kojení, pokúsiť sa navodiť ticho bez rádia, televízora, zvonenia telefónu pri kojení. U tohto synčeka sa možno vracia trochu mliečka späť zo žalúdka, keď je nepokojný po kojení. Stáva sa to. Deti majú malé tráviace cesty a mliečko môže vystúpiť. Vtedy sa odporúča, aby dieťatko ležalo vždy v polohe 30stupňov, postieľku mať podloženú, v kočíku epedo, pri prebaľovaní nezdvíhať nožičky hore, ale do strany, aby sme mu netlačili na bruško, lebo sa mu posunie mliečko hore a ono je už natrávené a páli ho v pažeráku. Detičky to bolí, preto plačú a niekedy im pomôže dať si ešte glg materského mlieka, aby spláchli kyslé natrávené a uľaví sa im, nepáli ich v pažeráku. Tiež sa odporúča nosiť takéto detičky tak, aby sme im netlačili na bruško alebo žalúdok. a tiež strava mamičky aby nebola dráždiavá, keď sa im aj mliečko vráti, aby ich nepálilo. Tak prípadne skúste mu dať po odgrgnutí ešte hlt mliečka a dbať na to polohovanie, či sa niečo nepohne k lepšiemu.

Neviem, či som Vám zodpovedala všetko a dosť jasne. Ak nie, prosím ozvite sa, rada to doplním. Čítam, že chlapci pekne priberajú a vidím v tom veľa z Vašej starostlivosti, ktorú im venujete.

Prajem Vám aj naďalej veľa síl a vytrvalosti a do každého dňa aj veľa radosti. S pozdravom.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki