Zaspávanie dieťatka

ahoj!máme malú dvojtýždňovú dcérku a máme s ňou tento problém.Pri krmení z prsníka malá chvílu cucá ale čoskoro zaspí.Nepomáha žiadne budenie.Keď ju dáme preč od prsníka o chvíľu sa zobudí a začne plakať.Ak ju priložíme k prsníku chvíľu cucá, no čoskoro znova zaspí.Kŕmenie potom trvá 1 až 1,5 hodiny a aj tak ju musíme dokŕmiť Nutrilonom 1 z flaše.Zaspáva dokonca aj pri flaši.Chceli by sme malú kŕmiť materským mliekom, ale manželka nevládze toľko odsávať aby sa jej tvorilo v dostatočnom množstve.Jeden prsník odsáva asi hodinu.
malá sa budí asi každú hodinu a chce jesť(aspoň si to myslíme lebo inak je v poriadku).prosíme o radu ako malú donútiť aby sa riadne najedla a stále neplakala a ako by sa dala zvýšiť produkcia materského mlieka a ulahčiť odsávanie.

marek


Ahoj.
Je dobré dieťatko aktivizovať pri kŕmení, je niekoľko spôsobov, ako to robiť, najlepšie je to ukázať, ak je možné, zavolajte si poradkyňu na osobnú návštevu. No skúsim to načrtnúť:
Je možné aj striedať prsníky pri jednom kŕmení, môžete aj do 10 – krát. Tým sa môže dieťatko prebrať a zvýšiť produkcia mlieka.
Tiež môže pomôcť aj prebalenie počas kojenia, dieťatko sa zvykne prebrať.
Aj nadviazanie očného kontaktu, rozprávanie, šúchanie po chrbátiku, vyzlečenie z perinky a možno až do plienky… Odsávanie nie je nutné. Iba pri nepríjemných pocitoch v prsníkoch. Na zvýšenie tvorby je potrebné časté prikladanie na prsníky a znižovanie dávky umelého mlieka. Môže pomôcť aj suplementor.
Dôležité je aj skontrolovanie správneho prisatia a polohy pri dojčení, aj tá môže spôsobovať zaspávanie dieťatka.
Nuž, toto sú práve veci, ktoré sa lepšie ukazujú, než opisujú. Preto by som odporúčala návštevu poradkyne.
Prajem vám veľa úspechov.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki