Tvorba mlieka aj po odstavení bábätka

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, čo môžem urobiť, aby sa mi prestalo tvoriť mlieko. Dcérku som odstavila už pred 9. mesiacmi a mlieko sa mi stále tvorí. Ďakujem Zdenka


Dobrý deň. Na úvod chcem napísať, že sa s týmto javom stretávam a niekedy mamičky uvádzajú, že sa im mlieko tvorí ešte dlho po tom, čo prestali dojčiť svoje dieťatko, aj niekoľko rokov.

Nemám veľa informácií o tom, čo sa dá vo veci robiť. Poznám tieto spôsoby:

1.Homeopatická forma-Rhicinus comunis, myslím, že nižšia potencia je na podporu tvorby a väčšia na zastavenie tvorby. Ak máte dôveru k homeopatickej liečbe, skúste navštíviť lekáreň, kde tieto lieky predávajú a magistra Vám určite rada poradí alebo homeopatického lekára.

2. Sú niektoré bylinky, ktoré zastavujú laktáciu. Ja poznám mätu a šalviu. Myslím, že by Vám tiež vedeli poradiť v lekárni alebo v čajovni.

3. Pomáha aj vyväzovanie prsníkov, sťahovanie, keď sú stiahnuté, tvorí sa v nich menej mlieka. V týchto letných teplých dňoch by som dala pozor na hrčky, ak by sa tvorili, treba ich ihneď jemne rozmasírovať a s nimi pracovať, pokiaľ sa nevstrebajú.

4. Existuje injekčná forma lieku na zastavenie laktácie, ktorú by Vám mohol podať Váš gynekológ.

Cítim z vášho odkazu, že Vás vec trápi a zrejme aj znepríjemňuje život. Ak by som získala nové informácie, rada by som Vám ich poskytla. Ak máte o ne prípadne záujem, pošlite mi na vás kontakt, môžete aj cez sms na 0905 125 685.

Prajem Vám pekné dni. Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki