Príkrmy a častejšie dojčenie v noci

Dobrý deň, prajem. Mám 7.mesačnú dcérku, ktorú týždeň prikrmujem. Zatiaľ len raz denne, potom ju ešte dodojčím. Od zavedenia príkrmov sa mi maličká budí v noci každé 3 hodiny(dojčenie o 19.00,22.00,01.00,05.00)pričom dovtedy som ju v noci dojčila len raz. Pije 5minút, nie je to len srkanie. Jej správanie sa nezmenilo(nenadúva ju, je spokojná cez deň). Ide azda o rastový spurt, alebo jej mám dať na noc ryžovú kašu na zasýtenie? Zdá sa mi, že nie len ja sa nevyspím, ale že takýto prerušovaný spánok nemôže byť dobrý ani per ňu, keď doteraz spala bez kŕmenia i 7 hodín. Dcérka prospieva, má 8pocikaných plienok. Ďakujem za pomoc.


Dobrý deň,

situácia, ktorú popisujete, sa môže, ako uvádzate, javiť ako rastový spurt. Prejavy správania dieťatka by tomu nasvedčovali. Keďže sama tento termín používate, predpokladám, že ste sa už s touto problematikou stretli a nebudem teda o nej písať viac. Snáď len toľko, že je to prechodný stav, mal by počas niekoľkých dní alebo týždňa, dvoch, pominúť.

Ďalej mi z uvedeného vyplýva, že by bolo dobré zvážiť druh príkrmu, ktorý dieťatku podávate, či by snáď ten nemohol vplývať na správanie dieťatka. Je dobré vziať pri tom do úvahy aj rodinnú anamnézu s alergiami a precitlivelosťami na jednotlivé druhy potravín v rodine Vašej aj manželovej. Prípadne môžete rozmýšľať aj o Vašej strave, či ste do nej nezaradili niečo nové. Prípadne lieky, vitamíny.

Ešte by snáď mohlo prichádzať do úvahy, že dieťatku idú zúbky alebo potrebuje viac telesného kontaktu. Mohlo by to byť po zmene akým je napr. sťahovanie alebo očkovanie.

Niekedy sa stáva, že dieťatko silno reaguje na materské mlieko a v noci sa často budí. Vtedy pomáha spolupráca partnerov, keď mamička vyskúša spať vo vedľajšej izbe a otecko prináša v noci dieťatko mamičke na kŕmenie. Mnohým rodinám sa situácia s nočným kŕmením týmto značne vylepšila.

Možno by stálo za úvahu vylúčiť ochorenie dieťatka návštevou u detského lekára. Napadajú mi problémy súvisiace s tráviacim traktom alebo uchom. Zneisťuje ma však to, že uvádzate, že dieťatko dobre prospieva a je spokojné, čo by naznačovalo, že je všetko v poriadku

Ak niečo zostalo nezodpovedané, budem rada, keď sa spojíme znovu. Ak by ste sa chceli podeliť o skúsenosti, ako sa Vám podarilo so situáciou popasovať, poteším sa, keď sa ozvete.

Prajem Vám všetko dobré.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki