Odsávanie

V PONDELOK SOM ABSOLVOVALA KIRET(Y?). CEZ VIKEND SOM SI KOLY ZAKROKU ODSAVALA MLIEKO. MLIECKA SOM ODSALA NA 1KRAT - 160ML, TAKZE NA NEDOSTATOK SOM SA DOTERAZ STAZOVAT NEMOHLA…LENZE DNES SOM SPOZOROVALA,ZE MI MLIECKO UBUDA, DCERKA SA BUDI NA HLAD KAZDU HODINKU… MYSLIM, ZE V JEJ SANI PROBLEM NIE JE… ODSAT SA MI PODARILO Z OBOCH PRS LEN 40ML. CO MAM ROBIT, PROSIM PORADTE. DAKUJEM

MARTINA


Dobrý deň.
Je možné, že dcérka je v období rastového spurtu a preto si pýta jesť každú hodinu. Je to prechodné obdobie, ktoré trvá pár dní až týždeň, dva. Ďalej môže ísť o prechodne zmenené správanie v dôsledku zmeny v jej režime kvôli zákroku, ktorý ste absolvovali, prípadne medikamentom, ktoré boli použité. Odsávanie nemusí byť úspešné aj napriek tomu, že v prsníkoch je dostatok mlieka. Takže ak sa vám nedarí si odsať mlieko, neznamená to, že v prsníkoch nie je. Odsávanie je často úspešnejšie v prvých dňoch po pôrode, neskôr už menej.
Na vašom mieste by som pokojne postupovala v kojení ako pred zákrokom, pokiaľ si vyžaduje častejšie prikladanie, ak je to vo vašich možnostiach, tak by som jej ho dopriala, situácia by sa mala v krátkom čase upraviť. Môže ísť aj o prechodné uistenie sa zo strany dcérky, že ste jej zase k dispozícii, keďže zrejme počas zákroku mala zaistenú inú starostlivosť.
Tiež psychickou zviazanosťou si navzájom odovzdávate veľa z toho, čo obe prežívate.
Prajem vám veľa síl a skoré stabilizovanie situácie.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki