Odmietnutie prisatia

Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o pomoc. Dcéra má 11 mesiacov, a až doteraz som ju bez problémov kojila. Pred pár dňami sa mi ale začala odvracať od prsníka a vždy keď ju priložím začne plakať a brániť sa.
Vzhľadom k tomu, že som ju kojila denne 4x a v noci raz, mám veľa mlieka, prsia ma bolia, mám ich zdurené, dokonca mám na nich aj hrče. Obávam sa zápalu, ktorý som mala počas dojčenia 2x. Odsávam si mlieko elektr. odsávačkou, ale prsia sú aj po odsatí akoby plné. Začala som si dávať studené obklady, ale neviem, či robím dobre.
Chcela by som vedieť, či je to normálne, že dieťa sa „z hodiny na hodinu“ odmietne prisať, alebo či mám hľadať nejakú hormonálnu zmenu v mojom organizme /menzes som už mala 3 krát a všetko bolo v poriadku, tehotenstvo tiež vylučujem/ príp. chorobu, o ktorej zatiaľ neviem / cysta, príp. nádor/. Je vôbec ešte nádej, že by sa prisala?
Za odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem
Magdaléna


Stáva sa, že sa dieťatko odstaví samé.
Skúsila by som, ako reaguje v polospánku, či to nie je lepšie alebo v noci, či by sa dcérka neprisala.
Takže by som nečakala, kým sa zobudí a je veľmi hladná, ale pred zobudením by som ju skúsila priložiť.
Možno by som skúsila inú polohu a kľud pri dojčení, nie zvuky ani ľudí naokolo, nasimulovať akoby noc.
Neviem, či dcérku nosíte v nejakom nosiči a koľko váži, či by sa nedala kojiť v nosiči, niekedy húpavý pohyb ukľudňuje.
Čo sa týka prsníkov, obklady sú dobré, nemusia byť veľmi studené, stačí, keď to je kapustný list, postrúhaný zemiak, tvaroh alebo alkoholové obklady.
Nejaví sa mi, že by to, že sa dcérka neprisáva, súviselo s vaším zdravím.
Mohlo by ísť o nejaký podnet, ktorý u nej takéto správanie vyvolal, napr. očkovanie, sťahovanie, prestavba bytu, cestovanie, noví ľudia v okolí, zmena pracieho prášku alebo dezodorantu, zmena v režime, odcestovaný alebo zamestnaný rodič….
Vtedy postupujeme tak, že sa snažíme nastoliť kľudné prostredie a ponechať všetky rituály, ktoré dieťa akceptuje, napr. kúpanie, rituály pred spaním…Keď mu pominie obdobie štrajku a aj počas štrajku, sa má k čomu vrátiť, má sa čoho držať.
Budem rada, ak sa ozvete, ako ste obdobím prešli. Ospravedlňujem sa, že zase nebudem nejaký čas na počítači. Ak môžete, prosím, pošlite sms na moje číslo: 0905 125 685.
Rada budem vedieť, ako sa máte. S pozdravom.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki