Nepriberá prirýchlo?

mám problém, no neviem či to je problém, ale potrebujem poradiť.
Malý sa narodil s hm. 3450 g, je plne dojčený a v stredu keď sme boli u lekára, som poprosila sestričku, či by mi ho neodvážila, pretože sa mi zdá strašne ťažký. Výsledok ma šokoval cca 6 kg s pamperskou a to bude mať v nedežu 7 týždňov. Je plne dojčený - vychádza nám to cca 7 - 8x za deň - väčšinou 7x. Nezdá sa Vám to priveľa?
Čo mám jesť aby tak z môjho mlieka nepriberal? Nerada by som u neho vypestovala obezitu . Viem, že články píšu, že u dojčených detí je to málo pravdepodobné, ale čo keď predsa.
Máte s tým niektorá skúsenosti a ako to pokračovalo s tým priberaním?
Ďakujem za odpoveď.


Dobrý deň.
Ako píšete, poznám to aj ja. Že sa dojčením nedá nadobudnúť obezita. Mám kamarátku, ktorá mala dievčatko a to nadmerne priberalo z dojčenia. Bola v dojčenskom veku obézna. Teraz má 11 rokov. Keď vyrástla z bábätka, bolo z nej štíhle dievčatko. Neviem, či sa dá tento príklad zovšeobecniť. Ja mám takéto poznatky a skúsenosť. Možno by bolo dobré vec konzultovať s odborníkom na výživu alebo popátrať v rodinných prameňoch, či sa vo vašich rodinách deti takýmto spôsobom nevyvíjajú a ako je to s obezitou v rodine Vás aj Vášho manžela.

Prajem vám veľa pekne strávených spoločných chvíľ s dieťatkom.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki