Menzes - iné mlieko?

Mám 2 mesačneho synceka a kojim.No dala som si zaviest vnutromaternicove teliesko DANu , ktore mi spustilo menzes, pocas neho mi maly nechcel pit mlieko, vypluval, vrackal, mal bolenie.Detska lekarka mi povedala, ze ked mam menzes moze mlieko obsahovat nieco co ho drazdi… je to pravda? a tak som bola nutena dat mu umele mlieko.V sucastnosti kojim cely den , iba na noc davam umele mliecko. No pocas toho tyzdna si zvykol na flasu a tazsie mi drzi prsnik.Dakujem


Dobrý deň,
menštruácia môže spôsobiť prechodné zmeny v správaní dieťaťa na prsníku, obyčajne sa však dieťatko vráti k pôvodnému správaniu.
Cením si, že ste s dojčením vydržali a dojčíte celý deň. Umelé mlieko podávané z fľaše môže spôsobiť návyk dieťaťa na pitie z fľaše, dieťa používa pri tomto pití iným spôsobom jazýček, než pri dojčení.
Odporúča sa pri podávaní odstriekaného alebo umelého mlieka používať alternatívne druhy kŕmenia. Tie zabezpečia dobrú techniku satia dieťatka.
Ak dieťatko počas dňa je schopné piť z prsníka, je pravdepodobné, že večer jeho správanie nesúvisí so zložením mlieka ale skôr s únavou alebo dojčenskou kolikou. Ak sa technika dieťatka narušila, môžu sa cvičiť s dieťatkom cvičenia s jazýčkom, ktoré mu pomôžu vrátiť sa k pôvodnému spôsobu.
Ak máte záujem, alternatívne kŕmenie a cvičenia s jazýčkom Vám môžem prísť ukázať .

Prajem vám veľa pekných chvíľ strávených s Vašim dieťatkom.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki