Dokedy budem mať mlieko odsávaním

Prajem prijemny den. Mam 2 mesacneho synceka, ktory sa narodil s porodnou vahou 4.150g a 53 cm. Kedze som mala problemy, ze sa nechcel prisat k prsniku (mal aj silnu zltacku a bol mimoriadne spavy, v porodnici ho dokrmovali so striekackou), zacala som si mlieko odsavat rucnou odsavackou uz v porodnici. Do dnesneho dna si mlieko odsavam a podavam mu ho z flasky,syncek prospieva,dnes uz ma 5.380g, vypije cca 800 ml denne. Mlieka sa mi tvori zatial dost, odstriekavam si cca 8x denne vzdy asi 200 ml, ze zvysky vylievam, ale vsetci ma strasia, ze je to len do casu, ze za chvilu mlieko stratim,lebo odsavanie odsavackou je nasilne a mlieko sa tvori prikladanim dietatka. Chcela by som sa preto spytat,ci s tym mate nejaku skusenost,do kedy sa bude tvori mlieko odsavanim.Velmi by som chcela syna vylucne dojcit aspon do 6 mesiacov.Syna si obcas prikladam, le tym, ze sa mi velmi nalievaju prsia, nevie si chytit bradavku ani po pociatocnom vytiahnuti odsavackou, resp. ak sa chyti,vypije ! malo a ja si zvysok musim aj tak odstriekat. Dakujem za radu.


Dobrý deň.
Oceňujem Vašu obetavosť a starostlivosť o synčeka.
Cením si, že mu po počiatočných problémoch podávate stále materské mlieko.

Možno by ste mohli odstriekané mlieko odkladať na neskôr, toto prvé totiž obsahuje cenné látky na výstavbu imunitného systému a keď sa podá v prípade choroby, môže pôsobiť liečivo. Alebo ho môžete ponúknuť do laktária pre mamičky, ktoré ho potrebujú, môžete sa ozvať MUDr. Vicianovej 0905 798 441.

Mlieka sa tvorí toľko, koľko odbudne. Takže koľko odsajete, toľko sa vytvorí.
Niektoré mamičky postupujú rovnako ako Vy a kŕmia týmto spôsobom dieťatko niekoľko mesiacov.
Ak skúšate dieťatko prikladať, existujú postupy, ktoré pomôžu dieťatku chytiť si správnym spôsobom dvorec prsníka. Je však známe aj to, že kombinácia kŕmenia z fľaše a prsníka môže viesť k zmäteniu dieťaťa a následným problémom pri dojčení. Preto sa uprednostňuje alternatívne kŕmenie. Niektoré deti nemajú problémy s kombináciou dojčenia a fľaše, je to však skôr ojedinelé a najmä ak sa fľaša podá pred 3.mesiacom veku dieťaťa.

Prajem Vám všetko dobré a ak by ste chceli priloženie a prisatie dieťatka konzultovať s laktačnou poradkyňou, odporúčam formou návštevy.

S pozdravom.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki