Dojčenie

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či moja dcérka nepije málo mlieka? Dcérka bude mať 25.10.05 deväť mesiacov. Od 7,5 mes. ju kojím len ráno a večer. V noci krásne spinká 10-12h. Jej denná strava vyzerá od 8.mes. asi takto: 7h. - kojenie, 9:30h - mliečna kaša miešam druhy - spapá až 200-250ml. samozrejme lyžičkou, potom niekedy vypije čajík., 12:30h. - zeleninová hustá polievka s mäsom asi 200-300ml. (1x do týždňa vaječ.bielok.), 16-16:30h - výživa s piatimi BE-BE keksami alebo biely jogurt Activia plnotučná, 19:30h. - kojenie. ( dcéra funguje ako hodinky!!!)
V priebehu dňa niekedy vypije 300ml. čajíku, inokeky ledva 50ml. Jej pôrodná váha bola 2.850g, teraz má 7,5kg. Pediatrička je s ňou spokojná.
Už pracujem na plný úväzok, takže kojiť cez deň nemôžem, ale nemala by som dzére dávať ešte počas dňa aspoň umelé mlieko? Stále čítam o tom, že mlieko je pre bábätká v tomto veku stále mimoriadne dôležité a tvorí najdôležitejšiu súčasť stravy. Nedávam jej mlieka málo.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.


Dobrý deň.
Z prečítaného sa mi javí prísun mlieka pre Vašu dcérku dostatočný.
Vaše mlieko je významnou a dôležitou zložkou potravy dieťatka a patrí Vám ocenenie za to, že ho dieťatku doprajete aj teraz v súvislosti s jeho vekom a Vašim zamestnaním.

Ak správne čítam, dieťatko dostáva mlieko aj v podobe kaše doobeda a jogurtu poobede.
Často sa odporúča začať zaraďovať kravské mlieko až po 1.roku dojčaťa.
Nie som si istá vhodnosťou jogurtu pred prvým rokom a mliečnou kašou. Obsahujú bielkovinu kravského mlieka, ktorú by bolo vhodnejšie nahradiť materským mliekom.
Rozumiem tomu tak, že vo Vašom prípade nie je možné odsávať alebo odstriekavať materské mlieko, to by bolo najvhodnejšie .

Pri obilninách sa odporúča byť opatrný kvôli zvýšenému nárastu detskej celiakie, neznášanlivosti lepku.
Čo sa týka ostatných uvedených jedál, je možné výživu nahradiť čerstvým ovocím a bebe keksy cereálnym pečivom. Vaječným bielkom asi myslíte vaječný žĺtok? Bielok sa neodporúča zaraďovať do detskej stravy, lebo je považovaný za alergén.

Prajem Vám veľa pekných dní s Vašou dcérkou.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki