Rozdiely

Tu môžete vidieť rozdiely medzi vybranou verziou a aktuálnou verziou danej stránky.

Odkaz na tento prehľad zmien

poradna:zastavena_stolica_u_dietatka [12.05.2020 00:12]
luciamichonkova vytvorené
poradna:zastavena_stolica_u_dietatka [12.05.2020 00:18] (aktuálne)
luciamichonkova
Riadok 14: Riadok 14:
 Zastavenie sa vyskytuje, keď je organizmus v strehu, strese, dáva pozor, zastaví sa na nejakej činnosti. Organizmus sa necíti bezpečne, je strnulý, bez základnej istoty, môže sa cítiť okradnutý, ​ ublížený,​ zaskočený. Zastavenie sa vyskytuje, keď je organizmus v strehu, strese, dáva pozor, zastaví sa na nejakej činnosti. Organizmus sa necíti bezpečne, je strnulý, bez základnej istoty, môže sa cítiť okradnutý, ​ ublížený,​ zaskočený.
  
-Či už zistíme alebo nezistíme príčinu, dôležité je dieťatku dávať vo zvýšenej miere nejaký čas pocit istoty fyzickým kontaktom. Dá sa využiť aj čaro rytmického pohybu, ktorý si dieťatko pamätá z pobytu v maternici-pohyb na lopte, v náručí,​...Je potrebné prinavrátiť dieťatku stratené bezpečie, dôveru, aby sa mohlo uvoľniť psychicky a aj na úrovni vylučovania. Pomôže aj kontakt koža na kožu, aj ukľudňovanie vašim prstom v pusinke dieťatka, ktoré tiež predstavuje kontakt koža na kožu. Môže poslúžiť aj spoločné kúpanie vo vani, ak má kúpanie dieťatko rado. Nejaký čas by som nezavádzala nové prvky do dňa a aj sa pokúsila nemeniť prostredie a nepridávať nové osoby do okruhu dieťatka.+Či už zistíme alebo nezistíme príčinu, dôležité je dieťatku dávať vo zvýšenej miere nejaký čas pocit istoty fyzickým kontaktom. Dá sa využiť aj čaro rytmického pohybu, ktorý si dieťatko pamätá z pobytu v maternici-pohyb na lopte, v náručí,​...Je potrebné prinavrátiť dieťatku stratené bezpečie, dôveru, aby sa mohlo uvoľniť psychicky a aj na úrovni vylučovania. Pomôže aj kontakt koža na kožu, aj ukľudňovanie vašim prstom v pusinke dieťatka, ktoré tiež predstavuje kontakt koža na kožu. Môže poslúžiť aj spoločné kúpanie vo vani, ak má kúpanie dieťatko rado. Tiež môže pomôcť, ak maminka zaradí do stravy mierne preháňavé,​ laxatívne, potraviny alebo bylinkové čaje na podporu peristaltiky. Bez odstránenia psychickej príčiny však tieto dlhodobý účinok nebudú mať. 
 +Nejaký čas by som nezavádzala nové prvky do dňa a aj sa pokúsila nemeniť prostredie a nepridávať nové osoby do okruhu dieťatka.
  
 Prajem vám veľa zdaru. Prajem vám veľa zdaru.
  
 Lucia Svetlana Lucia Svetlana
 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki