Rozdiely

Tu môžete vidieť rozdiely medzi vybranou verziou a aktuálnou verziou danej stránky.

Odkaz na tento prehľad zmien

Nasledujúca revízia
Predchádzajúca revízia
poradna:spravna_technika [20.01.2006 14:03]
127.0.0.1 externá úprava
poradna:spravna_technika [14.03.2019 21:34]
luciamichonkova vytvorené
Riadok 1: Riadok 1:
 +**Správna technika **
 + 
 +Dobry den, chcem poprosit o radu, mam 8 tyzdnoveho synceka. Mali sme problem s prisatym, potom s tvorbou mlieka,​teraz je to ok. Pribera na vahe, po nakojeni je kludny, avsak problem je, ze neviem ako ho mam naucit, aby uchopil cely dvorec - on totiz zuzle len bradavku. Aj ked mu dvorec daako dam do ust, hned sa odtiahne a ostane len pri bradavke. Poznam teoriu dojcenia aj spravnej techniky, mam precitane mnozstvo literatury,​ale aj tak ho to neviem naucit. - ma uz 8 tyzdnov, da sa to vobec 
 +
 +Dakujem za odpoved
 +----
 +
 +Dobrý deň,
 +vo Vašej otázke vidím úsilie, ktoré ste doteraz venovali dojčeniu Vášho dieťatka a gratulujem k ovociu, ktoré prinieslo. Cením si Vaše odhodlanie ​ a vytrvalosť,​ ktoré ste pri tom vyvinuli.
 +Potešujúce je, že sa vám podarilo vyriešiť problémy s prisatím a tvorbou mlieka. Cením si Vašu starostlivosť,​ ktorej výsledkom je, že dieťatko priberá na váhe a je kľudné po nakojení.
 +
 +Sama som mala podobné problémy s technikou dojčenia dieťatka a keďže sa mi podarilo ich odstrániť až v 6mesiacoch veku druhého môjho dieťaťa a prvé som takto dojčila do 15 mesiacov, mám nádej aj pre Vás, že je to ešte možné aj vo Vašom prípade. Mne zlá technika spôsobovala problémy s bradavkami, ktoré som neustále musela riešiť.
 +
 +Píšete, že máte veľa prečítaného a naštudovaného. Techniku dojčenia zvyčajne riešime osobnou návštevou,​ je to problematika,​ ktorá sa ťažko vysvetľuje telefonicky alebo mailom, najefektívnejšie je byť v priamom kontakte a spolu nájsť najlepší spôsob pre Vás a Vaše dieťatko.
 +Riešenie Vašej situácie vidím v osobnej návšteve poradkyne, ktorá by sa mohla na Vašu situáciu pozrieť. Odporúčam poradkyne z OZ Mamila, sú uverejnené aj na stránkach časopisu Dieťa (ja v týchto dňoch nebudem môcť, budem pracovne odcestovaná).
 +
 +Prajem Vám pekné letné dni a skoré vyriešenie problému, ktorý Vás trápi.
 +
 +S pozdravom
 +Lucia Michoňková ​
 +
  
 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki