Správna technika

Dobry den, chcem poprosit o radu, mam 8 tyzdnoveho synceka. Mali sme problem s prisatym, potom s tvorbou mlieka,teraz je to ok. Pribera na vahe, po nakojeni je kludny, avsak problem je, ze neviem ako ho mam naucit, aby uchopil cely dvorec - on totiz zuzle len bradavku. Aj ked mu dvorec daako dam do ust, hned sa odtiahne a ostane len pri bradavke. Poznam teoriu dojcenia aj spravnej techniky, mam precitane mnozstvo literatury,ale aj tak ho to neviem naucit. - ma uz 8 tyzdnov, da sa to vobec

Dakujem za odpoved


Dobrý deň, vo Vašej otázke vidím úsilie, ktoré ste doteraz venovali dojčeniu Vášho dieťatka a gratulujem k ovociu, ktoré prinieslo. Cením si Vaše odhodlanie a vytrvalosť, ktoré ste pri tom vyvinuli. Potešujúce je, že sa vám podarilo vyriešiť problémy s prisatím a tvorbou mlieka. Cením si Vašu starostlivosť, ktorej výsledkom je, že dieťatko priberá na váhe a je kľudné po nakojení.

Sama som mala podobné problémy s technikou dojčenia dieťatka a keďže sa mi podarilo ich odstrániť až v 6mesiacoch veku druhého môjho dieťaťa a prvé som takto dojčila do 15 mesiacov, mám nádej aj pre Vás, že je to ešte možné aj vo Vašom prípade. Mne zlá technika spôsobovala problémy s bradavkami, ktoré som neustále musela riešiť.

Píšete, že máte veľa prečítaného a naštudovaného. Techniku dojčenia zvyčajne riešime osobnou návštevou, je to problematika, ktorá sa ťažko vysvetľuje telefonicky alebo mailom, najefektívnejšie je byť v priamom kontakte a spolu nájsť najlepší spôsob pre Vás a Vaše dieťatko. Riešenie Vašej situácie vidím v osobnej návšteve poradkyne, ktorá by sa mohla na Vašu situáciu pozrieť. Odporúčam poradkyne z OZ Mamila, sú uverejnené aj na stránkach časopisu Dieťa (ja v týchto dňoch nebudem môcť, budem pracovne odcestovaná).

Prajem Vám pekné letné dni a skoré vyriešenie problému, ktorý Vás trápi.

S pozdravom Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki