Rozdiel vo velkosti prsnikov

11.7.2005

Chcela by som sa opytat,ci rozdiel, ktory je viditelny uz pri prvom pohlade, vo velkosti prsnikov, pravy je vacsi ako lavy skoro o dve cisla, sa niekedy aspon z casti vyrovna?Taktiez,ci bude velmi drasticke ak 13 mes.
syna prestanem dojcit tak,ze ho dam na par noci k babke.Dojcim ho iba vecer pred spanim a v noci, co je niekedy aj 5krat.Dakujem za odpoved.Tina


Dobrý deň,
na Vašu otázku ohľadne vyrovnania nerovnakosti prsníkov, žiaľ, neviem odpovedať. Viem, že sa tento jav vyskytuje u žien, ktoré dojčia viac z jedného ako z druhého prsníka alebo dojčia len z jedného prsníka. Pojednáva o tom aj D. Schneidrová v publikácii Kojení -nejčastejší problémy a jejich řešení, Grada, 2002, na str. 19, ale z pohľadu dieťaťa, na Vašu otázku som tam odpoveď nenašla. Snáď zmienka na str.20:„ Pokiaľ dieťa trvale odmieta jeden prsník, začne sa postupne zmenšovať do stavu, v ktorm bol pred začiatkom laktácie. V druhom prsníku sa naopak tvorba mlieka zvýši.“ To by nasvedčovalo rozsahu nerovnakosti prsníkov a snáď ceste k postupnému vyrovnávaniu. Myslím však, že jednotná cesta po odstavení neexistuje, záleží na organizme ženy, ako sa s týmto javom vyrovná.Ak budete mať chuť sa ozvať, ako to dopadlo, budem rada. Neviem, či budem naďalej pracovať v tejto poradni, mám číslo 0905 125 685, budem rada aj krátkej sms. Keby sa mi prípadne podarilo niečo ohľadne tejto veci zistiť, pokúsim sa Vám to dať vedieť.

K odstaveniu snáď toľko, že niektoré zdroje odporúčajú takýto postup, zväčša však po vyskúšaní postupného odstavovania, čo ste predpokladám skúšali aj Vy. Tiež by sa takýto postup dal uplatniť v prípade, že matka zo závažných dôvodov nemôže pokračovať v dojčení a dieťatko zle na odstavenie reaguje a bytové podmienky nedovoľujú toto náročné odstavovanie skúšať v domácom prostredí. Niekedy pomôže zlepšiť situáciu v noci oddelenie dieťaťa od matky do vedľajšej izby. Poznám viacero rodín, ktoré si týmto spôsobom vyriešili veľký problém s nočným budením. Sú totiž deti, ktoré citlivo vnímajú materské mlieko a v noci ich dráždi a budí. Pokiaľ dieťatko leží v inej izbe, dráždenie ustane a zabezpečí sa tak pokojnejší spánok jemu aj rodičom. Spočiatku je dobré, aby vo vedľajšej izbe po niekoľko nocí zostal s dieťatkom otecko alebo iný príbuzný, pokiaľ to bude potrebné. Iné matky zase riešia časté nočné dojčenie tým, že si dajú dieťa do postele a prestanú sa na dojčenie budiť, teda ich neruší. Dôležité je nájsť cestu, pri ktorej budete spokojná práve Vy a Vaše dieťatko.

Prajem Vám Veľa pokoja, radosti a múdrosti v čerpaní z Vašich zdrojov. Lucia Michoňková


12.7.2005

Dakujem za odpoved Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved. Urcite sa ozvem ako dopadol prsnikovy rozdiel.To odstavovanie sme skusali s manzelom pomocou oddelenych izieb,ale mne neda,aby som nechala dieta plakat dlhsie ako pat minut a mliecko mam…Takze uz zostava len ta babka,ktora byva par blokov od nas.Hadam to vsetci prezijeme v zdravi.:o))


Dobrý deň,
držím palce, aby sa vám dobre vodilo a myslím na vás.
Budem rada, keď sa ozvete.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki