Rozdiely

Tu môžete vidieť rozdiely medzi vybranou verziou a aktuálnou verziou danej stránky.

Odkaz na tento prehľad zmien

poradna:prikrmy_u_4.mesacneho_babaetka [14.03.2019 21:13] (aktuálne)
luciamichonkova vytvorené
Riadok 1: Riadok 1:
 +** Mam začať s prikrmami u 4 mesačneho plne kojeneho babetka?**
 + 
 +
 +Moja dcerka bude mat buduci tyzden 4 mesiace a doteraz je plne kojena. Podotykam, ze to bolo velmi namahave, vzdy som bojovala s tym, ze sa mi tvorilo menej mlieka, nez som potrebovala - usudila som tak z toho, že po kojeni z oboch prsnikov bola ešte nespokojna, otačala hlavičku, otvarala pusu a nakoniec od plaču zaspala. Vyskúšala som prisahám všetko od bylinkových čajov, odstriekavanie,​ striedanie prsníkov, prikladanie v noci, čierne pivo, zapražené polievky, hroznové džúsy, vitamínové doplnky. Niektore obdobia boli fajn, mliečka bolo dosť - vtedy som si povedala, ake je to užasne kojiť, keď je mliečka dosť. Pribera sice dobre, ale vzdy je to na spodnej hranici, pripadne pod ňou. V poslednej poradni p. doktorka usúdila, že váhový prírastok je slabý - za tri týždne len 300g a nariadila mi podávať večer nemliečnu ryžovú kašu, a od budúceho týždňa aj zeleninové príkrmy. Ostala som mierne prekvapená,​ lebo všade čítam, že by to malo byť až od 6 mesiaca. Neviem, čo mám robiť,no ! 
 +mám chuť ju neposlúchnuť,​ ale bojím sa, aby som neublížila malej. Veľmi túžim dojčiť a mrzí ma, že je to také ťažké, napriek všetkému, čo pre to robím. Poraďte mi prosím. Ďakujem ​
 +----
 +
 +
 +Dobrý deň,
 +
 +čítam z Vašich riadkov o Vašej obetavosti a nesmierne si ju cením. Vidím, že dávate dieťatku aj napriek nesmiernemu úsiliu všetko, čo potrebuje pre svoj zdravý psychický aj fyzický vývin. Čítam, že ste toho aj veľa vyskúšali.
 +
 +Uvediem tabuľku váhových prírastkov,​ podľa ktorej si môžete vypočítať,​ ako je na tom Vaše dieťatko:​\\
 +1.-2.mesiac 124-140g/​týždeň\\
 +3.-4.mesiac 70-105g/​týždeň\\
 +5.-6-mesiac 35-56g/​týždeň\\
 +Podľa tejto tabuľky má Vaše dieťatko prírastky v rámci normy.
 +
 +Tohtoročný svetový týždeň dojčenia od 3. do 10.októbra bol venovaný výžive dieťatka do a po 6.mesiaci veku. Zvýrazňované bolo výlučné dojčenie do 6. mesiaca veku bez zavádzania akýchkoľvek príkrmov. Na tlačovej besede 4.10.2005 o tom referovala MUDr. Vicianová.
 +Ak by ste s ňou chceli o tom  pohovoriť, jej telef. číslo je uverejnené na verejne dostupnom letáku, takže Vám ho ponúkam: 0905 798 441.
 +Pokiaľ viem, používa aj hmotnostné tabuľky, ktoré som uviedla.
 +
 +Myslím na Vás a prajem pokojné pokračovanie v krásnej práci, ktorú ste doteraz v starostlivosti o Vaše dieťatko odviedli.
 +
 +S úctou.\\
 +Lucia Michoňková
 +
  
 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki