Príkrmy

dobry den.moja dcerka ma 6mesaicov a 3 tyzden.pol roka bola plne kojena,potom sme zacali davat prve prikrmy.. zemiacik, mrkva, brokolica… atd. minuly tyzdne som jej dala postruhane jablcko+banan a pridala do toho od hami prvu lyzicku „hrusku“.bola to asi nestastna kombinacia,dcerka cca za 2hod zacala zvracat oblukom…ibnak sme s prikrmamy problemy nemali,od zaciatku jedla velmi dobre,bolo to super.po tejto prihode nechce nic.nevime co mam robit.viktorka odklana tvaricku,zaprie pery do seba…bojim sa aby nezacala chudnut alebo nieco..kupila som jej poharik s pitítkom,aby si dala aspon vodicku aelbo cajik,nechce.z flasky jej ale davat nic nehcem…mam teraz pockat par dni a cakat,ze mozno zabudne na tu neprijemnost,alebo ju mam par krat za den „otravovat“s nejakym jedlom?
rada by som vratila tie casy ked tak krasne jedla,nemusela som ju ani dokojit,stracilo jej to.
dakujem za odpoved

katka


Dobrý deň.
Prepáčte, že odpovedám teraz, Vaša otázka sa mi stratila a zase našla, ale až teraz.

Myslím, že by bolo dobré chvíľku nepodávať nič okrem mliečka a toho, čo chce.
Potom postupne zase zavádzať, ako ste to robili predtým. Je možné, že odmietanie súvisí aj s niečím iným, než s príhodou s hami, možno zúbky, očkovanie, viróza?… Asi dcérka potrebuje získať istotu, fyzickú aj psychickú, a potom sa pustiť do ďalších dobrodružstiev. Možno teraz aj viac fyzického kontaktu.
Ak by odmietala formu, akou ste jej jedlo ponúkali, skúste inú – namiesto kaše kúsky, namiesto kŕmenia vami aj jej dať do ruky lyžičku alebo kúsok jedla,…
Možno zmena v stereotype by jej mohla pomôcť prekonať nepríjemnú skúsenosť.
Vy sama najlepšie môžete skúšať a vymýšľať zaujímavé spôsoby a možno jeden z nich Viktorku osloví.
Ak by sa situácia neupravovala, ozvite sa.
Prajem vám veľa síl a trpezlivosti.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki