Rozdiely

Tu môžete vidieť rozdiely medzi vybranou verziou a aktuálnou verziou danej stránky.

Odkaz na tento prehľad zmien

poradna:prikrmovanie_-_dostacujuce [14.03.2019 21:08] (aktuálne)
luciamichonkova vytvorené
Riadok 1: Riadok 1:
 +** Prikrmovanie - dostačujúce?​ **
  
 +dobry den prajem, chcela by som velmi sa s vami poradit lebo som zmatena. mam syna nar. 8/8/05 por. vaha 3700g/51cm. rodila som sekciou, mlieko sa mi vytvorilo az na piaty den a dost malo, z nemocnice nas nechceli pustit najprv ze privela schudol, odo mna si vytiahol len nejakych 20ml a tak mu zacali davat nutrilon. ked sme odchadzali vypil 60ml a tak sme pokracovali aj doma. mlieko sa mi nastastie nestratilo, kojim dalej a som rada ze aspon takto. nasa pediatricka mi pri druhej kontorle povedala ze maly pribral prilis - skoro 300g tyzdenne, ze mu davku mam aj znizitž pritom velakrat sa mi zdalo ze mu nestacilo a nejde mi do hlavy ako moze skoro dvojmesacny velky chlapec (uz ma skoro 5kg) stale pit to s cim sme odchadzali z porodnice. pred asi dvomi tyzdnami sme si prvykrat vsimli ze ho trapi brusko, teraz je to uz dost take tazke ze niekedy cez den si vela poplace od krcov a ulavi sa mu az vecer ked ma stolicu a trosku mu plyny odidu. skusila som bebu - zacali sme davat vce! 
 +ra, zatial zmeu nebadam. robim mu 90ml a asi nebudem pocuvat pediatricku pretoze keby som to na 60ml stopla, maly mi place. chcem sa teda spytat ako to je s priberanim, ako som citala na stranke, mamicky davaju hocikedy a hocikolko. ja kazde tri hodiny ako mi lek. kazala - pvoedala ze to bolenie bruska je unho z toho ze mu nestihaju enzymy pracovat. dakujem za odpoved! ​
 +----
 +
 +Dobrý deň, \\
 +prepáčte, odpovedám až teraz, mala som technické problémy s počítačom.\\
 +Množstvo mlieka pre deti, ktoré nemôžu byť dojčené je 150 ml mlieka na kg hmotnosti za deň. Hmotnostné prírastky dieťaťa sú:\\
 +v 1. a 2.mesiaci sú 124-140g/​týždeň,​ \\
 +v 3.a 4.mesiaci ​       70 – 105g/​týždeň,​\\
 +v 5.a 6.mesiaci ​        35 – 56g/​týždeň\\
 +
 +Doporučujem sledovať problémy dieťatka s bruškom a v prípade, že pretrvávajú alebo sa stupňujú, požiadať o vyšetrenie u odborného lekára, predtým prípadne odobrať výter z konečníka,​ stolicu a urobiť sonografické vyšetrenie bruška.
 +
 +Cením si vo Vašom postupe, že ponúkate dieťatku aj Vaše materské mlieko. \\
 +Neudávate, ako postupujete,​ či najskôr ponúknete prsník a potom umelú výživu alebo inak. Väčší podiel materského mlieka by mohol zmierniť problémy s bruškom, pokiaľ súvisia so zložením podávaného mlieka. Materské mlieko je pre dieťatko najľahšie stráviteľné. Je veľmi vhodné, že môže Vaše dieťatko dostávať materské mliečko, je možné, že inak by jeho problémy boli výraznejšie. Dojčenie môžete ponúkať častejšie ako každé 3hodiny, u dieťatka v tomto veku je možné dojčiť aj každú 1-1,5hodinu a tak reagovať na potreby dieťatka. Postupne, ako dieťatko rastie, sa intervaly medzi jednotlivými dávkami zväčšujú s výnimkou období rastového spurtu dieťatka.
 +
 +Je dôležité sledovať kožné reakcie dieťatka a ako aj udávate stolicu dieťatka a bruško, najmä ak sa vo Vašej alebo manželovej rodine vyskytuje alergické ochorenie. Mohlo by sa jednať o alergiu na mlieko alebo intoleranciu laktózy, potom treba ďalší postup konzultovať s lekárom. Je možné aj zvýšenie tvorby materského mlieka u Vás.
 +
 +Z mliek, ktoré by dieťatku mohli vyhovovať, by sa dalo uvažovať aj o hypoalergénnych mliekach. ​ Možno by sa oplatilo vyskúšať,​ či by dieťatko nereagovalo na tieto mlieka lepšie.
 +
 +Prajem Vám všetko dobré.\\
 +Lucia Michoňková
 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki