Opakované bolesti v prsníku - zápal???

Dobry den.
Mam 8 mesacneho synceka, ktory je plne dojceny. Od jeho narodenia sa mi vsak pravidelne, najprv kazde dva mesiace,teraz aj castejsie, vyskytuje zapal laveho prsnika. Teda aspon ja si to vysvetlujem tak ze by to mohol byt zapal, trva zvetsa 2-3 dni, prejavuje sa silnou bolestou prsnika, scervenanou bradavkou, teploty vsak nemavam.
Prosim poradte mi ako sa tomu vyhnut, rada by som dojcila syna co najdlhsie.
Pripominam, ze mam aj 3 rocnu dcerku,ktoru som kojila rok a pol a bolo to uplne bez problemov.
Dakujem a zelam vela uspechov.


Dobrý deň,
podľa popisu sa mi ťažko vec posudzuje, asi by som potrebovala prsník vidieť. Možno aj v zdravom štádiu, dojčenie, ako prebieha, ako je dieťatko priložené, v akej polohe dojčíte, aké sú rozdiely medzi pravou a ľavou stranou, aby sme zistili, prečo sa prsník takto správa.
Možno by mohol do veci vniesť svetlo aj spôsob, akým dojčíte, či z oboch prsníkov alebo jedného. Ak z jedného, či ten ľavý prsník nie je ponúkaný ako druhý. V každom prípade by som ho ponúkala ako prvý, aspoň nejaký čas a pozorovala by som, čo sa bude diať s druhým prsníkom. Nespomínate nejaké operácie prsníka, z toho usudzujem, že asi neboli. Napadá mi aj poloha, v ktorej dojčíte, či nemáte trochu inak dieťatko vľavo a vpravo, obvykle to tak býva.
Mohlo by ísť aj o nejaký Váš návyk, ktorý máte spojený s jednou stranou a možno si ho ani neuvedomujete. Napr. že vybehnete von vyniesť smetie a niečo cez seba prehodíte a ľavá strana je zakrytá menej, prsníky často zachladnú a v dôsledku toho sa vyvinie zápal. Možno sama prídete na niečo, ak trochu popátrate.
Ak by však tento problém pretrvával, požiadala by som minimálne o sonovyšetrenie prsníkov u svojho gynekológa. Oceňujem Vašu vytrvalosť a úspešné dojčenie dcérky aj synčeka.

Ďakujem za želanie a prajem všetko dobré.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki