Odmietanie prisatia

Dobrý deň,
čítam vaše odpovede, ktoré sa týkajú aj môjho problému, ale každý problém j špecifický, tak som sa rozhodla požiadať o radu. Mám 4,5 mesačnú dcérku. Pri narodení vážila 3450g, teraz váži 6100g. Od tretieho mesiaca máme problémy s kojením, čo trvá už mesiac a pol. Nechce sa vôbec prisať a keď náhodou aj, hneď pustí, zlostí sa a plače. Viem, že je hladná a potrebuje papkať, ale nebude. Musím ju najprv upokojiť, aby trochu zadriemala a vtedy sa prisaje, ale nie vždy. Takto sa trápime aj hodinu, kým niečo spapká. Je to dosť vyčerpávajúce aj vzhľadom k tomu, že mám aj dvojročnú dcérku, ktorá musí byť počas kojenia sama v detskej izbe. Skúšala som ju brať aj počas spánku, ale nie vždy sa nám podarilo napapať. V noci papká pekne každé 4 hodiny. Taktiež som skúšala ju prikrmovať z fľaše, ale ani tak nechce. Absolútne ani raz nepotiahne. Predtým vedela z fľaše piť, ale odkedy štrajkuje, tak nechce. Trvá to už dosť dlho a ja som z toho vyčerpaná aj napriek tomu ju stále kojím. Koľko by mala vypiť na jednu dávku? Kúpila som si kojeneckú dig. váhu a vážim ju. Vypije od 80 ml do 100 ml. Nekojím ju veľmi často? - každé 2 hodiny. Koľko mliečka potrebuje vypiť na deň? Aký by mal hmotnostný prírastok na deň? Dcérka je celkom spokojná, kým netreba papať. Prosím Vás o radu za čo vopred veľmi pekne ďakujem a cením si vaše odhodlanie pomáhať mamičkám.
S pozdravom Valéria


Dobrý deň.
Ďakujem za ocenenie.
Vidím cestu v postupe, o ktorom píšete, a to, že sa snažíte kŕmiť v polospánku.
Odporúča sa využiť REM-fázu spánku, keď sa dieťatku pohybujú očká.
Cenné je aj, že sa kŕmenie darí v noci.
Údaj o množstve mlieka, ktoré má dieťatko vypiť, je 150ml/kg hmotnosti /deň.
Treba ho brať v súčinnosti s hmotnostnými prírastkami. Používa sa pri kŕmení umelým alebo odstriekaným mliekom, pri dojčení máme skúsenosti s menšími množstvami.
Hmotnostné prírastky sú v 5-6.mesiaci 35 – 56g/týždeň. Sú časté výkyvy, je dobré brať do úvahy týždenné alebo 2 – 3týždenné údaje.
Deti majú rôzne intervaly, každé 2 hodiny sú v poriadku, ak vám to obom vyhovuje. Keď začnete zavádzať príkrmy v 6. mesiaci, budete kombinovať mliečko s inou stravou a aj intervaly sa zmenia.
Podľa môjho názoru je hmotnostný prírastok u dcérky od narodenia pekný. Ak si chcete vypočítať, kde sa pohybujete, či na hornej alebo dolnej hranici, môžete podľa tabuľky:
1. – 2. mesiac 124 – 140g/týždeň
3. - 4. mesiac 70 – 105g/…
5. - 6.mesiac 35 – 56g/….
Počíta sa od najnižšie dosiahnutej hmotnosti.
Možno by v súčinnosti s kŕmením v polospánku mohlo pomôcť aj prebaľovanie medzi kŕmením z jedného a druhého prsníka alebo po kŕmení.
Niekedy pomáha aj kŕmenie počas chôdze, je to pohyb, ktorý dieťatko ukľudňuje a pomáha mu sústrediť sa na satie.
Ak zostalo niečo nezodpovedané, prosím, ozvite sa.
Prajem vám všetko dobré.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki