Nočné dojčenie

mam 8 mesacnu dceru. do 5 mesiaca bola plne dojcena, potom sme zacali prikrmovat. sama si vyziadala taky rezim, ze uz asi mesiac papa kazde jedlo okrem ranajok nahradene. cez den ju dojcim podla potreby (minimalne 3x).problem mame ale s nocnym dojcenim. ako dvoj mesacna mi uz v noci spavala od desiatej do piatej, potom take 5 min. dojcenie a spinkala do 9.30. bola presna ako hodinky. v polovici 4 mesiaca sa ale navyky zmenili a dcerka zacala vstavat medzi 5 a 6 hodinou a v noci sa budila kazde dve hodiny. po tych 4 mesiacoch nespatia sme s partnerom uplne vycerpani a miestami aj dost zufali. v poslednom case sa do toho pridali aj zubky, takze sme v noci hore aj kazdu pol hodinu. take noci, ked sme hore 4-5x povazujeme za vynikajuce. samozrejme, ze sme sa pokusali to uz riesit roznymi sposobmi, ale neuspesne. moja prosba o radu znie, ako zmenit co najsetrnejsie navyky nasej dcery, aby sme nocne dojcenie obmedzili maximalne na dva. snad treba este doplnit, ze cez den spi 3x (spolu 2-3 hodiny),vecer ma zauzivany ritual, ktory zaciname o siedmej a do osmej uz spinka, kazdy den chodime na prechadzky a dcerka posobi spokojnym dojmom.


Dobrý deň.
Z popísaného usudzujem, že môže ísť o návyk na prsník ako cumeľ.
Osvedčilo sa v niektorých prípadoch, keď sa partneri striedali v starostlivosti v noci o dieťatko, otecko nosil mamičke dieťatko na dojčenie a o ostatné sa postaral on. Niekedy sa aj osvedčuje vyskúšať oddelené spanie mamičky a dieťatka, niekedy sa zobúdza dieťatko na materské mlieko, ktoré cíti.
Niektoré maminy zase naopak si dajú dieťatko do postele, ono sa napije a ani nevedia kedy a vyhovuje im to.
Rozumiem, že takýto režim je pre vás náročný a unavuje vás. Napadá mi ešte, či si dieťatko niektorým z nočných dojčení nechce vytvoriť zásobu telesného kontaktu.
Odporúčam počas dňa nosiť dieťatko v šatke, babyvaku alebo klokanke, ak ste to doteraz nevyskúšali.
Pokiaľ nedôjde k zmene správania v noci, bolo by dobré si zabezpečiť pomoc s dieťatkom a pre seba oddych potrebný asi najmä na spánok a aj načerpanie nových síl.

Prajem pokojný vianočný čas.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki