Nepravidelná tvorba mlieka

Dobrý den.Chcela by som vás velmi pekne poprosiť o radu. Mám takmer 2-mesačnu dcérku a zatial ju kojím. Problém je v tom , že neustále prechádzam laktačnými krízami a už nevládzem. Jeden týžden mám mlieka vela druhý sa mi pomaly stráca až tam nie je nič a dieťa je hladné a pýta si papať každu chvilu. Už som sa radila aj s poradkynou dojčenia ale aj tak sme neprišlli na to kde robím chybu. Malej dávam papať vzdy ked si zapýta na jedno kojenie z jedného prsníka a vzdy ked dopapa som si este mlieko odstriekala. Vyslo mi okolo 40ml lebo dcérka papa len 5 minut a asi nie je velky jedák. Ale doteraz priberala. Momentálne mám zase krízu a už neviem čo robiť. Viem ako postupovat ale už to nevládzem dookola opakovať. Neviete kde asi robím chybu? Rozmyslala som ci to nie je tým ze si po každom kojení mlieko odstriekavam potom sa mi plnia prsia tak že ked idem kojit z druhého prsa tak je už plné a tvrdé. Nezastavujem si týmto tvorbu mlieka? Robila som to hlavne preto lebo dcérka niekedy papa malo a potom si na dalsie kojenie pýta vela tak som si odstriekavala aby sa tam tvorilo dosť. Podotýkam ze som jej nedavala flasku ani raz a cumlik pouzívame velmi zriedka. Neviem ona je asi taký typ ze tak striedavo papa, raz vela raz malo. Prosím ak môzte poradte mi ako mám postupovať v kojení ak sa mi vráti tvorba mlieka a ci by mohla byt podla vás chyba v tom odstriekaní. Ja už som niekedy zufala. Velmi pekne dakujem.

Evka


Dobrý deň.
Čítam o tom, že aj napriek ťažkostiam sa nevzdávate a odhodlane sa s ťažkosťami boríte.
Cením si vašu statočnosť.
Vidím riešenie situácie v kŕmení z oboch prsníkov pri jednom dojčení a neodstriekavaní.
Neviem, aké rady ste dostali od kolegyne. Možno sa budeme opakovať.
Cenné je, že dcérka pekne prospieva.
V čase, keď máte pocit, že je mliečka menej, môžete podporiť tvorbu čajom Weleda, sypaným aj masážou prsníkov olejom na podporu tvorby, tiež ho má Weleda.
Myslím si však, že vaša tvorba sa v krátkom čase bude stabilizovať a prispôsobí sa požiadavkám dieťatka, aj keď sú kolísavé.
Ako veľmi cenné v tejto situácii vidím, že nepoužívate fľašu a cumlík zriedkavo.
Ak by ste sa rozhodli obmedziť odstriekavanie, odporúčam postupne, aby sme nevytvorili veľký nápor na prsníky.
Ak by sa vám vyskytli v súvislosti so situáciou ďalšie otázky, ozvite sa.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki