Druhy prsník

Dobrý deň. Prosím o radu. Mám 3 a pol mesačného syna, váži takmer 7 kg. Dojčím a prikrmujem Bebou, kvôli doterajšej nízkej tvorbe mlieka. Doteraz si syn ťahal z ľavého prsníka sám a z pravého musím odsávať, lebo mám veľmi vpadnutú pradavku, ktorú si nevie chytiť. Fungovalo nám to dobre, nemal nikdy problém so striedaním bradavky a fľaše. Zdá sa, že nemá problém prisať sa ani teraz, no saje iba 2-3 minúty, viac odmieta (potom príde odsaté a Beba). Kŕmim zhruba každé 3 hodiny. Chcela som zistiť, prečo začal sať tak krátko (predtým nerobilo problém 20 min), a tak som si skúsila z tohto prsníka tiež odsať. Nazbieralo sa sotva 20 ml. Som z toho šokovaná, lebo z druhého prsníka odsávam cca 60. Neviem ako sa to mohlo stať. Azda si syn vysaje menej ako ja odsávačkou a preto sa tam začalo tvoriť menej mlieka? Doteraz s tým však nebol problém. Ako by som to mohla rozpumpovať? Bojím sa prikladať si ho častejšie, lebo je zvyknutý vždy dostať plnú dávku ( cca 150 ml aj s odsatým a Bebou)! čo podľa jeho hmotnosti nepotrebuje, inak je nervózny. Prosím poraďte.


Dobrý deň,
z Vašich riadkov čítam o situácii, v ktorej ste sa ocitli a spôsoboch, akými sa ju snažíte riešiť.
Cítim z prečítaného veľkú obetavosť, s ktorou sa do veci vkladáte.
Postupne sa pokúsim reagovať na Vaše otázky.

Možno ste počuli, že existuje formovač, ktorý sa používa na plochú alebo vpáčenú bradavku a vkladá sa do podprsenky. Vyzerá ako mušľa na zber mlieka, len má otvory v hornej časti. Nosí sa medzi dojčeniami a napomáha tvarovaniu bradavky do tvaru vhodného na uchopenie dieťaťom. Vo Vašom prípade mi pripadá ako vhodný na riešenie situácie, ktorá vznikla práve s týmto prsníkom.

Krátke satie dieťatka môže súvisieť s :
-lepšou schopnosťou sať, lebo dieťatko je staršie
-štrajkom dojčaťa
-návykom na fľašu, ktorý sa doteraz nemusel prejaviť
-polohou pri dojčení

Čo s tým?
-striedať pri 1 dojčení prsníky aj viackrát
-nosiť dieťa pri dojčení
-nasimulovať noc zatemnením
-ak je to návyk na fľašu a chcete pokračovať v dojčení, ďalej kŕmiť alternatívne
-použiť suplementor
-skúsiť kŕmenie v iných polohách

Prečo odsajete menej?
-skúste zopakovať, či nastane tá istá situácia
-nekojili ste predtým z tohto prsníka ako prvého? potom je tam menej mlieka

Čo ďalej?
Už som načrtla v odrážkach. Snáď ešte toľko, že pracujem s matkami, ktoré si osvojili dieťa a dojčia ho bez predchádzajúceho tehotenstva. Laktácia vzniká priložením dieťaťa na prsník. Priložením sa stimuluje hypofýza, ktorá začne produkovať hormóny a tie sa podieľajú na tvorbe mlieka. Potom je mamička schopná dieťa dojčiť.
Každému návrhu by sa dalo dlhšie povenovať. V prípade, že by Vás niečo z toho oslovilo, ozvite sa buď týmto spôsobom alebo telefonicky alebo si môžeme dohodnúť návštevu a postupy Vám môžem ukázať.

Zatiaľ prajem všetko dobré a zmenu situácie k lepšiemu.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki