Dojčenie po 1. roku 2

Vaše slová mi padli ako pohladenie na dušu. Povzbudenie veľmi pomáha, mňa sa od ďalšieho dojčenia ľudia skôr pokúšajú odradiť. Je pravda, že sa borím so zdravotnými problémami (blok 5-tich stavcov krčnej chrbtice, ktorý zvládam s občasným užívaním paralenu a ináč masážami, cvičením a nosením šancovho goliera + koxartróza. Momentálne sa snažím cez deň 2-3 x odsávať a dojčiť tie dva razy. Malý mlieko z fľašky odmieta (a to bol do tých 3,5 mes. „fľaškové“ dieťa) a ja sa bojím nedostatku mlieka a z toho vyplývajúceho nedostatku vápnika. Mliečne kaše tak isto nechce. Podarí sa mi do neho dostať trochu môjho mlieka z tréningového pohárika.
Môže mne a malému chýbať kalcium?? Ďakujem za Vaše rady, sú pre nás naozaj povzbudzujúce.


Dobrý deň,
cením si Váš zápas o dojčenie aj napriek Vašim zdravotným problémom. Je pre mňa cenné aj, že moja odpoveď si našla u Vás svoje miesto.
Vápnik je možné dodať Vám aj dieťatku vo forme zeleniny, obsahuje ho hlávková kapusta, mak,…, možno je dobré sa pozrieť na nejakú stránku o prírodnej výžive alebo sa informovať v ekopredajni Živica na vysokej ulici v Bratislave, akým spôsobom na prírodnej báze môžeme doplniť vápnik.
Po 1. roku sa môžu zaraďovať aj kyslomliečne produkty do stravy, pokiaľ netrpí dieťatko na alergiu na bielkovinu kravského mlieka a chcete tieto produkty zaradiť.
Je ťažké posúdiť, či máte Vy a dieťatko dostatok vápnika v organizme. Možno existujú nejaké vyšetrenia spojené s meraním hladiny vápnika, ktoré by mohli vniesť do veci svetlo. Keďže je táto otázka dosť často frekventovaná, budem sa ňou zaoberať a ak získam nové informácie, uverejním ich na stránke www.kojenie.sk, ktorá sa pripravuje.
Čítam, že ponúkate dieťatku mlieko aj z pohárika, zrejme ide o odsaté mlieko, čoho si vážim, aj námahy spojenej s takýmto spôsobom kŕmenia.
Čo sa týka Vašich zdravotných problémov Vám prajem veľa síl na prácu s nimi.
Napadá mi odporučiť vám cvičenie jogy, ktoré sama praktizujem a na môj zdravotný stav pôsobí veľmi ozdravujúco. Informácie môžete nájsť na www.joga.sk.

Prajem Vám veľa pekných chvíľ strávených v kruhu rodiny.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki