Rozdiely

Tu môžete vidieť rozdiely medzi vybranou verziou a aktuálnou verziou danej stránky.

Odkaz na tento prehľad zmien

Both sides previous revision Predchádzajúca revízia
poradna:dojcenie_a_flasa [25.04.2015 16:04]
luciamichonkova Deleted by PageMove plugin
poradna:dojcenie_a_flasa [14.03.2019 00:46] (aktuálne)
luciamichonkova vytvorené
Riadok 1: Riadok 1:
 +** Dojčenie a fľaša **
 +
 +20.1.2006
 +
 +//Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako mám postupovať,​ keď moje dieťatko začalo odmietať prsník - v noci papá normálne, ale cez deň sa nechce chytiť. Posledné dva dni papala len z fľaše - je možné, že tie dva dni by ju až tak "​pokazili",​ že už nechce môj prsník? Dôvody, prečo papala len z fľaše neboli až také správne, (obavy z nedostatku mlieka a predovšetkým nátlak mojej mamy, ktorá ma stále strašila, že dieťatko je príliš malé a že ho dosť nekŕmim) teraz si to už uvedomujem, a sama sebe poriadne nadávam a ešte aj dlho budem. Skúšala som jej dnes ponúkať len prsník, ale nechcela ho a stále plakala, až som to asi po troch hodinách vzdala a dala jej zasa fľašu. Neviem, či je správne, nechať ju bez fľaše a hladovať, kým si to s prsníkom nerozmyslí,​ alebo sa to rieši inak, troška ľudskejšie. ​ Skúšala som ju nakŕmiť aj pri zaspávaní - chytila sa a začala sať, ale po chvíľke sa prebrala a keď zistila, čo papá, opäť nastal veľký nárek. Prosím o poradenie, lebo by som nechcela kvôli svojej hlúposti pripraviť svoje dieťatko a vlastne aj seba o dojčenie. Ďakujem.//
 +
 +----
 +
 +Pri popisovaní prejavov dieťatka mi chýba údaj o veku. 
 +Môže ísť o dojčenský štrajk alebo o návyk na  kŕmenie z fľaše.
 + 
 +Pri samotnom štrajku sa dieťatko správa odmietavo k prsníku výraznejšie počas dňa, v noci býva obvykle dojčenie ľahšie.
 +Ak by išlo o návyk na fľašu, môže byť správanie podobné, aj keď prejavy skôr pripomínajú štrajk.
 +
 +Bolo by vhodné kŕmenie z prsníka nahradiť niektorým z alternatívnych druhov kŕmení – striekačka s cievkou, suplementor,​ pohárik, striekačka,​ lyžička. Ak používať fľašu, tak odporúčam značku avent a dbať na to, aby dieťatko chytilo širokú časť silikónového cumľa, nielen cumľový koniec.
 +Pri štrajku sa odporúča navodiť počas dňa pokojnú atmosféru pripomínajúcu noc, urobiť príp. zatemnenie, dojčiť v chôdzi, húpavý pohyb ukľudňuje dieťatko, vylúčiť akékoľvek rušivé podnety – rádio, tv, telefón, rozprávanie,​ ...
 +Ak by ste na prechodný čas kŕmili alternatívne,​ je dôležité stimulovať prsníky odstriekavaním alebo odsávaním v intervaloch,​ ktoré simulujú režim dieťatka.
 +
 +Ak ste z okolia Bratislavy, môžeme problém riešiť aj poradenskou návštevou.
 +Cením si Vašu otvorenosť a odhodlanie urobiť vo veci čo najlepšie kroky, prajem Vám v tom veľa úspechov a ak Vám môžem byť nápomocná,​ rada urobím, čo môžem.
 +
 +S pozdravom.\\
 +Lucia Michoňková
 +
  
 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki