Častá stolica

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, môj 5 týždňový syn je plne dojčený ale trápi ma, že má riedku stolicu v každej plienke. Zakaždým len čo to vykaká. Spočiatku bola praženicová, ale posledné dni je bez kúskov zrazenín. Papá cca 8x denne, pretože nám detská sestra prikázala dojčiť každé 3 hod. pretože ho vraj bolí bruško.
Je pravda, že popoludní a večer máva bolesti bruška, ale to zrejme súvisí s kolikou. Narodil sa s hm. 3450g a v 4 týždňoch mal 4600g.
Na stravu si dávam pozor, neviete mi poradiť prípadne aj niečo na tie koliky?
Je tá stolica v poriadku, zabudla som dodať, že je žltooranžovej farby.
Ďakujem


Dobrý deň.
Potrebovala by som sa uistiť v niekoľkých veciach. Najprv, mám tomu rozumieť tak, že dieťatko má 8 – krát denne stolicu?
Potom, prečo detská sestra prikázala dojčiť každé 3 hodiny, či pred tým bolo častejšie alebo menej časté dojčenie?

Popoludňajšie a večerné bolesti môžu súvisieť s kolikou. Prírastky na hmotnosti sú nadpriemerné, v 1. – 2.mesiaci sú hodnoty 120 – 140g/týždeň, takže dieťatko prospieva veľmi dobre.
Stolica má farbu vyhovujúcu, znepokojujúca by bola hnedá a zapáchajúca stolica.
Častosť stolice je rôzna u dojčených detí, od niekoľkokrát denne po raz za niekoľko dní.
Na koliky Vám môžem odporučiť masáž bruška, môžem Vám ju prísť ukázať.
Ak Vás stolica znepokojuje, môžete požiadať pediatra o výter z konečníka dieťatka, odobratie vzorky stolice alebo sonografické vyšetrenie bruška kvôli bolestiam bruška.

Ak máte chuť doplniť informácie odpoveďami na moje otázky, môžu vniesť viac svetla do situácie a môžem sa znovu k veci vyjadriť.
Cením si Váš starostlivý prístup.

Prajem Vám veľa radosti s dieťatkom.
S pozdravom.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki