Bolestivé bradavky

Dobry den,
pred 4-mi dnami sa mi narodila dcera a len vcera sa mi zacalo tvorit mlieko. Moja dcerka sa nechce prisat na dvorec a tak som si zacala odsavat mlieko. Teraz mam prsia dost tvrde a velmi ma bolia bradavky. Chcela by sa opytat ako mozem predist zapaleniu prs, resp. ako zistim, ze ich mam zapalene.
Dakujem za odpoved.


Dobrý deň.
Mliekotvorba môže nastúpiť 4 – 6 dní po pôrode, takže u Vás je nástup tvorby v poriadku.
Pri neprisávaní na dvorec učíme dieťatko najprv piť zo striekačky s cievkou a potom z prsníka. Ak je nevyhnutné kŕmiť fľašou, odporúčam použiť Avent fľašu a dbať o dobré uchopenie dieťaťom okolo širokej časti cumľa. Prsníky treba uvoľňovať teplými obkladmi pri dojčení. Ak je prítomný opuch dvorca a mlieko nejde odstriekať, treba zmierniť opuch priložením niečoho studeného, napr. ľadu na veľmi malú chvíľu a potom následne odsať mlieko alebo priložiť dieťa.
Pri zápale sa zvýši teplota, prsník môže byť červený, bolestivý. Predísť zápalu sa dá uvoľňovaním mlieka pri kojení pomocou teplých obkladov napr. vo forme gelových vrecúšok a medzi kojeniami obkladmi ukľudňujúcimi – napr. tvaroh, kapustný list, nastrúhaný zemiak, alkohol, tinktúra od firmy Weleda,… Na bolestivé bradavky odporúčam 10%nechtíkovú – calendula - masť Weleda s rýchlym účinkom.
Ak máte možnosť sa kontaktovať telefonicky, vidím to tak, že v prípade takéhoto problému by to bolo rýchlejšie a pohotovejšie a odporúčala by som Vám telefonický kontakt použiť. Môžete tak urobiť aj v prípade ďalších otázok alebo nejasností.
Ak vám však táto forma vyhovuje, môžeme ďalej komunikovať aj pomocou počítača.

Prajem vám všetko dobré.
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki