Ako prestať kojiť

Dobrý deň!
Písala som Vám SMS, lebo som myslela, že už poradňa nefunguje, lebo mail sa mi vrátil naspäť.
Mám 9 mesačného synčeka, kojim už len večer, maximálne ráno. Do teraz nechcel piť z flaše, ale keď bol bezo mňa, konečne sa to naučil, čomu som veľmi rada. A aj preto by som už chcela prestať kojiť. Začal mi chodiť aj menzes a myslím ,že to mliečko už aj tak nie je take dobre. Ale hlavným dôvodom je, že pravý prsník mám omnoho väčší, v ľavom som mala vždy menej mliečka a teraz už nemám žiadne.
Skúšala som homeopatiká, ale to vôbec nezabralo. Preto prosím o radu, ako sa zbaviť úplne mliečka.
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom Silvia


Dobrý deň.
Prepáčte, aj mne sa vracali maily, jeden deň bola porucha na serveri.
Ďakujem za prejavenú dôveru a vytrvalosť v kontaktovaní.. Pri zastavení laktácie pomáha šalviový čaj a existuje aj medicínske riešenie v podobe aplikácie injekcie gynekológom. Možno by mohli pomôcť aj obklady z nastrúhaného zemiaku, tvarohu, alkoholu alebo kapustný list, ktoré pôsobia upokojujúco na prsníky.
V týchto dňoch môžete mať so zastavením laktácie problémy v dôsledku teplého počasia, ktoré podporuje tvorbu mlieka. Oceňujem Vašu vytrvalosť v dojčení a starostlivosť, s akou pristupujete k Vášmu dieťatku.
Čo sa týka dojčenia máte určite veľa informácií, o čom svedčí aj váš mail.
Chcem k tomu pridať, že WHO – svetová zdravotnícka organizácia vydala nové vyhlásenie, v ktorom odporúča dojčiť do 2 – 3 rokov veku dieťatka.
Pri dojčení vidím aj ja vo svojej praxi ako veľmi dôležité aj psychické faktory, ktoré vplývajú na celkový vývin dieťatka s presahom do dospelosti.
Čiže keď dieťatku vytvoríme dobrý základ v podobe pevnej väzby teraz, budú sa mu lepšie budovať vzťahy k iným aj sebe po celý jeho život.
Čo sa týka hodnoty mlieka, tá sa mení počas dňa v súvislosti so stravou, podnetmi z okolia aj psychikou matky.
Materské mlieko poskytuje neustále dieťaťu cenné imunologické, psychologické aj výživové informácie, „šité priamo na telo“, priamo sa týkajúce jeho.
Laktácia sa zastavuje často dlhšiu dobu, niekedy pretrváva aj dlhší čas po odstavení dieťatka.
Matky si mlieko odsávajú, ak majú problém s prsníkmi, a odsávanie potom minimalizujú, až od neho upustia.
Toľko, čo vám viem k veci napísať.
Prajem vám radosť z vášho dieťatka a veľa pekných chvíľ s ním strávených.
S pozdravom
Lucia Michoňková

 
OVdesign button · Vytvorené v systéme DokuWiki